WIZYTÓWKI

Cennik wizytówek w wersji stand

Co to są wizytówki?

Jeden chyba z najpowszechniejszych produktów z branży poligraficznej, którego bardzo
nie ma co przedstawiać. Niegdyś zwany bilecikiem wizytowym, najczęściej w formie sztywnego, niewielkiego kartoniku z wyszczególnionymi danymi kontaktowymi. Czasem wizytówka przypomina małą reklamę, jednak w większości przypadków jest to szybka forma przekazywania kontaktu szczególnie w biznesie.

 

Formaty wizytówek

Formatami stosowanymi w produkcji wizytówek to 90 x 50 mm. Czasem spotyka się formaty
85 x 50 mm, 85 x 55 mm, a także 84 x 54 mm. Inne spotykane sporadycznie formaty odbiegające od wymienionych są traktowane jako niestandardowe.

 

Papier do druku wizytówek

Klasycznie do produkcji wizytówek stosuje się papier kredowy matowy o gramaturze 300 - 350g. Coraz mniej spotykane są wizytówki wykonywane na papierach ozdobnych, czy też fakturowanych, ale i takie jeszcze się zdarzają.

 

Kolorystyka wizytówek i uszlachetnianie wydruku

Wizytówki drukowane są jedno lub dwustronne, cyfrowo lub offsetowo w procesie czterokolorowy CMYK umożliwiającym uzyskanie dowolnej kolorystyki poprzez mieszanie się barw. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kolorów dodatkowych z palety PANTONE dla bardziej precyzyjnego odzwierciedlenia poszczególnych barw. Niejednokrotnie celem uszlachetnienia wydruku i produktu stosuje się foliowane matowe lub błyszczące, a także lakier UV, hot-stamping (złocenie) czy też tłoczenie.

 

Jak zamówić u nas wizytówki?

Jeśli wizytówki mają być wykonane w niestandardowy sposób prosimy przesłać specyfikację produktu na adres: poczta@promo24.com.pl 

Na tej podstawie zostanie przygotowana dla Państwa wycena indywidualna

Opis powinien zawierać: 

  • - Format wizytówki w milimetrach
  • - Grubość i rodzaj papieru (najczęściej wybierany to kreda mat 350g)
  • - Nakład
  • - Forma uszlachetnienia nadruku (np. lakier, folia)

Prosimy również o przesłanie danych kontaktowych. Aby poprawnie wykonać wycenę czasem może wystąpić konieczność skontaktowania się z Klientem i doprecyzować przesłane zapytanie.

Wraz ze specyfikacją można też do nas przesłać projekt wizytówki w formacie pdftiff lub jpg.
Dzięki temu możemy przy okazji sprawdzić, czy projekt pod kątem podstawowych parametrów technicznych i elektronicznych spełnia wymogi poligraficzne.

 

Sprawdzanie materiału przekazanego do druku

Przekazywane do nas materiały do druku zostają zweryfikowane pod kątem spełniania podstawowych parametrów technicznych stosowanych w poligrafii. Sprawdzane są takie
elementy jak:

  • - wielkość projektu
  • - spad
  • - bezpieczny margines cięcia
  • - rozdzielczość elementów graficznych

Pliki są poddawane również testowi elektronicznemu w celu sprawdzenia kodu pod kątem przejścia przez proces naświetlania i możliwości wystąpienia ewentualnych problemów.
W przypadku zauważenia defektów przesyłamy informację Klientowi, w celu zaradzenia ewentualnym problemom. Wskazanie mankamentów oczywiście nie jest jednoznaczne z tym,
że przesłanego projektu nie da się wydrukować z przekazanych plików. Jednakże pokazują możliwość wystąpienia w wydruku defektów, którym nie można zapobiec z uwagi na formę przygotowania projektu.

 

Specyfikacja przygotowania wizytówki do druku

Wszystkie niezbędne informacje konieczne do prawidłowego przygotowania projektu do druku znajdują się w zakładce http://promo24.com.pl/s-91-Pomoc_techniczna.html

 

Cennik wizytówek w wersji standardowej