NOTESY / BLOCZKI

Czym są notesy / bloczki?

Notesy to nic innego jak kartki tego samego formatu połączone ze sobą np. za pomocą kleju
na krawędzi. Powstałe w ten sposób bloczki kartek służą najczęściej do notatek biurowych
lub stosowane są jako materiał dla uczestników konferencji i szkoleń. Takie bloczki mogą dodatkowo posiadać sztywniejszy kartonik na spodzie jak również okładkę z indywidualnym nadrukiem.

 

Formaty notatników / bloczków.

Notatniki bloczkowe najczęściej spotyka się w formatach standardowych takich jak A4, A5 lub A6. Oczywiście można też stosować formaty z grupy B lub C jednak wygoda użytkowania jak
i ekonomiczne względy sprawiają, że formaty A są wykorzystywane najczęściej
.

 

Papier do druku notatników.

Do wykonania kart bloczków stosowany jest najczęściej papier offsetowy 80 - 130g. Znacznie rzadziej stosowany jest papier satynowy, jednak czasem ze względów na preferencje zamawiającego jest możliwe wykonania środkowych kart praktycznie z dowolnego rodzaju papieru - również ekologicznych. Dla okładki natomiast można użyć np. papieru kredowego błyszczącego lub matowego o gramaturze od 130g wzwyż. Na spodzie notatnika często używa się kartonu lub tektury.

 

Kolorystyka i uszlachetnianie wydruku.

O ile okładkę notatnika drukuje się najczęściej w pełnym kolorze, o tyle na stronach wewnętrznych stosuje się nadruk jednokolorowy. Oczywiście nie ma jakichkolwiek względów technicznych, dla których druk jednego koloru jest wybierany najczęściej. Tu wchodzą w grę tylko i wyłącznie względy ekonomiczne. Również na środkowe strony nie stosuje się jakiegokolwiek uszlachetnia. Foliowanie, złocenia, czy też lakier UV, są opcjonalnie wykorzystywane dla wzbogacenia wyglądu i jakości na okładkach bloczków.

 

Jak zamówić notatniki / bloczki??

poczta@promo24.com.pl specyfikację zawierającą:  Prosimy również o przesłanie danych kontaktowych. Niekiedy, aby wykonać poprawną wycenę uprzednio jesteśmy zmuszeni skontaktować się z Klientem i doprecyzować przesłane zapytanie. Wraz ze specyfikacją można
też do nas przesłać projekt papieru w formacie pdf, tiff lub jpg. Dzięki temu możemy przy okazji sprawdzić, czy projekt pod kątem podstawowych parametrów technicznych i elektronicznych spełnia wymogi poligraficzne.

W przypadku notatników przygotowujemy wycenę indywidualną. Aby otrzymać informację cenową należy przesłać na adrespoczta@promo24.com.pl specyfikację zawierającą: 

  • - Format papieru (najczęściej A5 - w innym przypadku należy podać wymiar w milimetrach) 
  • - Grubość i rodzaj papieru dla kart notatnika (najczęściej 90g lub grubszy) jeśli ma być okładka to również informacja odnośnie preferowanej grubości papieru 
  • - Nakład
  • - Kolorystyka nadruku dla środka i okładki (jednokolorowy, dwukolorowy, czy pełnokolorowy) 

 

Prosimy również o przesłanie danych kontaktowych. Aby poprawnie wykonać wycenę czasem może wystąpić konieczność skontaktowania się z Klientem i doprecyzować przesłane zapytanie.

Wraz ze specyfikacją można też do nas przesłać projekt stron w formacie pdftiff lub jpg
Dzięki temu możemy przy okazji sprawdzić, czy projekt pod kątem podstawowych parametrów technicznych i elektronicznych spełnia wymogi poligraficzne.