TECZKI FIRMOWE - OFERTOWE

Czym są teczki ofertowe?

Jako produkt teczki ofertowe, zwane również firmowymi. zamawiane są głównie przez średnie
i większe firmy. Najczęściej wykonywane są w kolorystyce firmowej z nadrukowanym logotypem firmy. Z uwagi na swój charakter wpływają na prestiż firmy i postrzeganie jej przez otoczenie. Najczęściej zawierają wewnątrz kieszonkę lub nacięcia ułatwiające podpięcie wizytówki kontaktowej w trakcie przekazywania oferty kontrahentowi. Teczki firmowe produkowane są
w wersjach z łamaniem pojedynczym lub podwójnym w zależności ile dokumentów ma się w niej zmieścić. W przypadku konieczności przenoszenia w nich większej ilości kartek przygotowywane są teczki z gumką zamykającą, które z racji swojego przeznaczenia mają regulowaną objętość.

 

Formaty teczek firmowych.

Teczki zazwyczaj zamawiane są w formatach umożliwiających bezproblemowe przeniesienie
w nich kartek w rozmiarze A4, czyli wielkości papieru do drukarki. W zależności od przeznaczenia mogą mieć różniej wielkości "skrzydełka" zapobiegające wysunięciu się z nich zawartości.

 

Papier do druku teczek.

Do produkcji teczek najczęściej używa się kartonów lub grubego papieru kredowego. Wszystko zależy od preferencji klienta i specyfiki projektu. W większości przypadków wytwarzane są
z kartonu jednostronnie powlekanego, ze względu na jego sztywność oraz często niższą cenę.

 

Kolorystyka i uszlachetnianie wydruku.

Teczki drukowane są najczęściej jednostronnie tj. w taki sposób, aby po ich złożeniu na froncie znajdował się znak firmowy, a na tylnej stronie np. adres kontaktowy, czy też inne informacje. Drukowane są offsetowo lub przy mniejszych nakładach cyfrowo. Zdarzają się jednak czasem teczki zadrukowane dwustronnie, czyli taki, które zawierają grafikę w swoim wnętrzu. Kolorystyka jest ograniczona jedynie wyobraźnią i potrzebami klienta. W produkcji teczek bardzo często stosuje się foliowanie jedno lub dwustronne, co poza wpływem na ich lepszy wygląd dodatkowo wzmacnia je przedłużając żywotność zastosowanego papieru. Produkt drukowany jest bardzo często w pełnym kolorze, chociaż nie brak amatorów wymagających wykonania nadruku
z konkretnych barw PANTONE. Poza foliowaniem błyszczącym lub matowym stosuje się również punktowo lakier UV, a także złocenia.

 

Jak zamówić u nas teczki z własnym nadrukiem?

Ze względu na specyfikę pracy każdorazowo przygotowujemy wycenę indywidualną na konkretnie przesłane do nas zapytanie. Aby otrzymać informację cenową należy przesłać na adres poczta@promo24.com.pl specyfikację zawierającą:
- Format papieru, który ma się zmieścić
w teczkach (wystarczy podać wymiar w milimetrach)
- Czy teczka ma być składa pojedynczo,
czy z grzbietem (podwójny big)
- Grubość i rodzaj papieru (najczęściej wybierany to karton 300 - 350g)
- Nakład
- Nadruk jednostronny, czy też dwustronny (z zewnątrz, czy również od wewnątrz)
- Forma uszlachetnienia nadruku (np. lakier, folia)

Prosimy również o przesłanie danych kontaktowych. Aby poprawnie wykonać wycenę czasem może wystąpić konieczność skontaktowania się z Klientem i doprecyzować przesłane zapytanie.

Wraz ze specyfikacją można też do nas przesłać projekt ulotki w formacie pdftiff lub jpg.
Dzięki temu możemy przy okazji sprawdzić, czy projekt pod kątem podstawowych parametrów technicznych i elektronicznych spełnia wymogi poligraficzne.